Zasiedzenie udziału we współwłasności jest możliwe, ale należy z reguły do najtrudniejszych kategorii spraw o zasiedzenie. Sprawdź, jakie jest orzecznictwo Sądu Najwyższego w tej kwestii (w tym udziału w gospodarstwie rolnym), a także jak bronić……
Zła wiara w kontekście zasiedzenia polega na tym, że posiadacz wie lub na podstawie okoliczności powinien wiedzieć, że nie jest formalnym właścicielem posiadanej rzeczy. Przykładem sytuacji, w której posiadacz wie, że nie jest właścicielem, jest……
Zapraszamy do lektury, z której dowiesz się co oznacza zasiedzenie w dobrej wierze, kim jest posiada w dobrej wierze, a także po ilu latach może dokonać się zasiedzenie w dobrej wierze. Kim jest posiadacz……
Dzisiejszym wpisem inaugurujemy cykl artykułów poświęconych sprawom, które prowadziliśmy. Możemy pochwalić się wieloma wygranymi sprawami, a kluczem do sukcesu jest, po pierwsze, szczegółowa i rzetelna analiza każdego przypadku (wielokrotnie……
Przypominamy tą scenę z kultowego tytułu filmu Barei nieprzypadkowo (link do wideo na końcu tekstu). Otóż dziś, tj. 16 września 2021 r. wchodzi w życie nowelizacja przepisów kodeksu postępowania administracyjnego, która, mając……
Koniec wakacji 2021 roku był dla naszej Kancelarii szczególnie udanym okresem – udało się wygrać dwie duże sprawy dotyczące odszkodowania od Skarbu Państwa (dotyczące reprywatyzacji). Więcej……
Niedawno w mediach wrócił temat sprawy o zasiedzenie nieruchomości położonej w Krakowie, w której jednym z głównych argumentów za posiadaniem samoistnym było uprawianie rabarbaru. Poniżej zamieszczam fragmenty uzasadnienia postanowienia Sądu Najwyższego z dnia……
Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 26 października 2016 r. III CSK 360/15 przyjął, że warunek nabycia służebności drogi koniecznej przez zasiedzenie jest spełniony także w sytuacji, w której trwałe i widoczne urządzenie drogi……